2-4 Жовтня 2024 • Україна, Київ, МВЦ

2-4 Жовтня 2024 • Україна, Київ, МВЦ


ДЕНЬ ДОНОРА

6 Жовтня 2023 | 10:15-15:30 | зал № 3

Illustration
Illustration

Співорганізатор:

Організатор:

ДЕНЬ ДОНОРА

6 Жовтня 202310:15-15:30зал № 3

Illustration

Співорганізатор:

Організатор:

Illustration
Illustration

Щодня компонентів крові для надання медичної допомоги потребують пацієнти з оперативними втручаннями, травмами та онкологічними захворюваннями, вагітні жінки та новонароджені, а під час війни крім цивільних пацієнтів компонентів крові потребують і наші захисники. У більшості випадків компоненти крові використовуються для екстреної медичної допомоги, тому від наявності їх запасів у центрах крові залежить життя людини. Під час війни донорство стало однією з ланок оборони країни, попри «Повітряні тривоги» донори рятували і продовжують рятувати життя пацієнтів, а за даними ВООЗ 1 донація крові може врятувати до 3 життів.

Хто може бути донором?

Донором крові або компонентів крові може бути будь-який дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, яка має посвідку на постійне проживання на території України, віком від 18 років, вагою від 50 кг, що пройшов відповідне медичне обстеження, за результатами якого підтверджена відсутність постійного чи тимчасового відсторонення від донорства.Перелік відсторонень за посиланням: https://blood-center.org.ua/protipokazannya-do-donorstva. Якщо Ви не знайшли у себе відсторонень з зазначеному переліку – потенційно Ви можете бути донором крові або компонентів крові.

Готуючись до здачі крові , необхідно дотримуватись таких правил:

● За 72 години до донації утримайтеся від вживання аспірину, анальгіну і ліків, що містять аспірин і анальгетики.● За 48 годин до донації відмовтесь від вживання алкоголю.● За 24 години до донації не вживати смажені, копчені та жирні страви, молочну їжу, яйця.● Обов’язково виспіться, відпочиньте, перенесіть візит, якщо Ви після нічної зміни.

Що робити перед донацією?

● Зранку перед донацією рекомендується легкий сніданок: солодкий чай, узвар, хліб, сухарі, бублики, відварні крупи, макарони на воді без масла, соки, морси, компоти, мінеральна вода, овочі, фрукти (крім бананів).● За 2 години до донації відмовтесь від паління.Додаткову інформацію можна отримати за телефонами:(050)6169434, (098)6393076, відділ комплектування донорських кадрівТакож можна скористатись формою зворотного зв'язку на сайті https://blood-center.org.ua і ми Вам зателефонуємо

Як відбувається донація у виїзних умовах:

1. Сніданок донора перед донацією: солодкий чай з печивом.2. Реєстрація. На основі даних паспорта вноситься інформація про донора до програмного забезпечення, друкується картка донора.3. Попереднє лабораторне обстеження. Визначається рівень гемоглобіну на група крові за системою АВ0.4. Медичне обстеження лікарем-терапевтом. Проводиться опитування, збір анамнезу, вимірюється тиск, оцінюються дані попереднього лабораторного обстеження. Лікар-терапевт направляє донора на донацію або за наявності критеріїв відсторонення від донації надає подальші рекомендації.5. Донація. См процес донації триває в середньому 10 хв.6. Оформлення довідок після донації.7. 15 хвилин відпочинку після донації.

 Отримати квиток
 Забронювати стенд