Днів
Годин
Хвилин
Секунд

30-а Міжнародна медична виставка PUBLIC HEALTH 2021

6-8 жовтня 2021 • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

У Львові відкрили лабораторію технології штучного інтелекту

news
У Львівському національному університеті імені Івана Франка відкрили освітньо-наукову лабораторію Технологій штучного інтелекту.

Зазначається, що проєкт створено Комітетом з розвитку штучного інтелекту в Україні при Міністерстві цифрової трансформації та Міністерстві освіти і науки України. Найближчим часом такі лабораторії з’являться й в інших університетах України — у Запоріжжі, Харкові та Одесі.

“Створення ще однієї лабораторії технології штучного інтелекту в Україні — це важливий стратегічний крок, який наближає нас до цифровізації кожної галузі. Серед основних завдань лабораторії — аналіз та впровадження нових технологій штучного інтелекту. Уже зараз в ній ведуться роботи щодо Self Driving Car, аналізу поведінки людини з даних потокових відео, машинного та глибокого навчання. Лабораторія буде використовувати результати досліджень у сферах медицини, охорони довкілля та розумних технологій", - розповів віцепрем'єр-міністр — міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
 

Загалом тут проводитимуть дослідження в галузі АІ — машинного навчання, глибокого навчання, комп'ютерного зору, опрацювання природної мови, розумних роботів, віртуальної реальності тощо.

А цього року тут провели зимову школу з інформаційних технологій Data Engineering and Security, у рамках якої відбулися тематичні засідання з питань технологій штучного інтелекту. У школі взяли участь 580 слухачів та понад 70 спікерів. А в червні буде проведено “Літню школу з технологій штучного інтелекту”.

Лабораторія сприятиме розвитку нових освітніх програм у галузі ІТ, зокрема High Performance Computing, Software Engineering (напрямок "Інженерія програмного забезпечення систем наук про дані та штучного інтелекту"). У планах також відкриття нової освітньої програми з технологій штучного інтелекту.
 

Крім того, Мінцифра розробила каталог освітніх програм для вступників університетів з інформацією про підготовку фахівців у галузі штучного інтелекту. У каталозі — аналіз даних, машинне навчання, комп'ютерний зір, розпізнавання образів, обробка природної мови. Заклади вищої освіти можуть знайти аналогічні програми, партнерів-роботодавців, меценатів та студентів.

Лабораторія також налагоджує співпрацю з міжнародними компаніями, такими як GlobalLogic та EPAM.

Роботу лабораторії координує проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації, Експерт програмного комітету Європейської комісії "Інформаційні та комунікаційні технології" Horizon 2020 Віталій Кухарський. Науковим керівником лабораторії призначено Романа Шувара, завідувача кафедри системного проєктування факультету електроніки та комп'ютерних технологій.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-technology/3208684-u-lvovi-vidkrili-laboratoriu-tehnologii-stucnogo-intelektu.html