Днів
Годин
Хвилин
Секунд

30-а Міжнародна медична виставка PUBLIC HEALTH 2021

6-8 жовтня 2021 • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Цьогоріч всі трансплантації печінки й нирок робитимуть в Україні

news
Жоден українець, який потребує пересадки печінки чи нирки, цього року не буде відправлений за кордон - всі ці операції будуть відбуватися в Україні

«Команда Міністерства охорони здоров'я України постійно докладає зусилля, аби збільшити фінансування трансплантаційного напрямку, аби українські лікарі переймали найкращий світовий досвід. Цього року ми вдвічі збільшимо кількість трансплантацій, проведених в Україні. Протягом 2021 року жоден українець, який потребує пересадки печінки чи нирки, не буде відправлений за кордон - всі ці операції будуть відбуватися в Україні», - зазначив він.

При цьому Степанов обурився, що в Україні, де щороку 5000 людей потребують трансплантації органів, досі живуть «середньовічними міфами про чорних трансплантологів».

«Я розумію страхи людей, але вони одразу зникають, якщо пересадки органу потребує близька людина. Я хочу, щоб українці повірили: трансплантація - це не про торгівлю органами, а про життя. Ми повинні позбутися комплексу меншовартості, перестати казати "у нас це неможливо". Адже в нашій країні найкращі лікарі і ми виписуємо законодавство так ретельно, щоб ніхто і думки не міг допустити про бізнес на органах», - наголосив глава МОЗ.
 

За даними Степанова, в Україні за рік ухвалили та внесли зміни до 30 нормативних актів та законів, аби врегулювати сферу трансплантації.

«Це наші впевнені кроки для здобуття Україною повної трансплантаційної незалежності. Ми будуємо нову медицину, якою зможемо пишатися», - додав він.

Джерело: https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3212498-cogoric-vsi-transplantacii-pecinki-j-nirok-robitimut-v-ukraini-stepanov.html