29-а Міжнародна медична виставка PUBLIC HEALTH 2020
7-9 жовтня 2020 • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

4 технології, які визначать майбутнє охорони здоров'я

news
Блокчейн, Штучний інтелект, Доповнена реальність та Квантові обчислення
Консалтингова компанія Accenture випустила дослідження Digital Health Tech Vision, присвячене використанню технологій в охороні здоров'я. На думку експертів, лікарні та інші медичні установи повинні готувати себе до використання блокчейна, штучного інтелекту, доповненої реальності і квантових обчислень.
Ці технології, які в Accenture об'єднують абревіатурою DARQ (з англ. Distributed ledger technology, AI, augmented reality і quantum computing), знаходяться на ранній стадії розвитку в медичному секторі, однак в подальшому вони зможуть трансформувати охорону здоров'я.

Фахівці кажуть, що штучний інтелект здатний поліпшити операційні та клінічні показники медичних установ. 41% опитаних Accenture учасників ринку охорони здоров'я зійшлися на думці, що ШІ найбільше вплине на організаційні процеси протягом наступних трьох років.
 
У ШІ, мабуть, найбільша кількість нових варіантів застосування в медицині. Скупчення технологій штучного інтелекту вже має великий вплив на фаховий персонал - найважливішу складову в охороні здоров'я. ШІ використовується в колл-центрах, для платіжних операцій, вивчення медичних карт і може допомогти пацієнтам займатися самолікуванням, - вказують аналітики.

За їх словами, розширена реальність до 2019 року досягла найбільших успіхів в охороні здоров'я. Її використовують 38% медичних організацій. Наприклад, медичний центр Cedars-Sinai задіє її, щоб «навчити пацієнтів краще справлятися з болем за допомогою дихальних технік і позитивного мислення». А клініка Клівленда впровадила віртуальну реальність від компанії Zygote Medical Education для поліпшення навчання анатомії: студенти можуть використовувати свої мобільні пристрої для доступу до точних анатомічних 3D-моделей і взаємодії з студентами по всьому світу.

Що стосується квантових комп'ютерів, то практичне застосування цього «принципово іншого підходу до обчислень» в охороні здоров'я все ще зустрічається рідко. Але незабаром лікарі будуть використовувати технологію для «обробки складних наборів даних», таких як дані ДНК, для забезпечення більш персоналізованої медицини та взаємодії. Це може призвести до значного прогресу в області створення ліків і інновацій в лікуванні, впевнені в Accenture. Дослідження також показало наступне: більшість (94%) опитаних керівників з медичної сфери констатують, що темпи розвитку інновацій в їх установах прискорилися в останні роки завдяки появі таких технологій, як DARQ.

На думку експертів, лікарні та інші медичні установи повинні готувати себе до використання блокчейна, штучного інтелекту, доповненої реальності та квантових обчислень.