29-а Міжнародна медична виставка PUBLIC HEALTH 2020
7-9 жовтня 2020 • Україна, Київ, МВЦ, Броварський пр-т, 15

Бюджет МОЗ України-2020

news
Бюджет МОЗ України-2020

Вперше за програмою “Громадське здоров’я та заходи боротьби з епідеміями” у бюджет 2020 року включено 37,6 млн грн на профілактику неінфекційних захворювань (НІЗ).

83% українців хронічно хворіють і помирають саме від неінфекційних хвороб: патологій серцево-судинної системи, цукрового діабету, онкології, хронічних обструктивних захворювань легень, розладів психічного здоров'я. Саме тому превенція НІЗ є дуже важливою.

Більше половини бюджету (20.5 млн) буде спрямовано на інформаційні кампанії та тренінги. Передбачено розробку навчальних програм для лікарів і молодших спеціалістів із медичною освітою, які працюють на рівні первинної медичної допомоги. Такі заходи допоможуть сімейним лікарям здійснювати профілактику неінфекційних захворювань та інформувати пацієнтів про здоровий спосіб життя.

Майже 29 млн. українців вже уклали декларації з сімейними лікарями та терапевтами. Вони зможуть отримувати консультації у своїх лікарів про превенцію (попередження) НІЗ, правильний спосіб життя, ефективні заходи піклування про власне здоров’я і здоров’я родини.

Бюджет на 2020 рік ще має ухвалити Верховна Рада.

Детальніше читайте на сайті МОЗ за посиланням: http://bit.ly/33nsObe